6 věcí, které můžete dělat na dovolené na zámku

Každý si občas potřebuje dopřát opravdový odpočinek, aby nabral nové síly a energii do všech každodenních činností. Doslova královský relax můžete zažít díky dovolené na zámku Chateau Herálec. Nachází se na Vysočině na půli cesty mezi Brnem a Prahou, a je tedy ideálním místem třeba jen na víkendový odpočinek. Na své si zde přijdou zamilované páry i celé rodiny, prostory se nabízejí k využití také pro různé konference, rozlučky se svobodou či přátelská setkání. Máme pro vás šest nápadů, jak si luxusní zámecký hotel opravdu užít.

1. Projděte se zámeckým parkem

Historický anglický park je skvělou kulisou k dlouhým procházkám, na nichž si můžete povídat, poslouchat podcasty či hudbu nebo jen tak být a nasávat atmosféru. V zimě bývá pokrytý sněhem a na rodinné dovolené můžete stavět sněhuláky, v létě vám naopak v zámecké kuchyni připraví piknikový koš s dobrotami, abyste mohli uprostřed zeleně nerušeně poobědvat.

2. Povečeřte jako šlechtici

Lokální suroviny, vyšperkované menu inspirované tradiční českou kuchyní, výborná vína a nádherný interiér jídelen. Právě dlouhé posezení u skvělého jídla může být jedním z nejlepších zážitků, které dokáže pobyt na zámku nabídnout. Atmosféru dokreslují ručně foukané číše a poháry ve stylu muránského skla.

3. Zůstaňte dlouho v peřinách

Zázemí prostorově velmi štědrých pokojů si hosté rádi vychutnávají zejména po ránu. Můžete jen otevřít okna, nadechnout se čerstvého vzduchu, poslouchat zpěv ptáků a odpočívat ve velké posteli na vámi vybraném polštáři z netradičního zámeckého pillow menu. Až se nabažíte ranního klidu, vydejte se na skvělou snídani.

4. Relaxujte v zámeckém Spa

Chateau Herálec jako první v České republice získal prestižní licenci na provozování spa pod hlavičkou přírodní francouzské kosmetiky L'OCCITANE. Nádherný bazén najdete pod klenbu původních stájí, vířivka je v zámecké věži a oblíbené je také místní herbárium.

5. Vyberte si netradiční zážitek z Knihy zážitků

Personál hotelu připravil pro své hosty unikátní Knihu zážitku plnou méně běžných aktivit, které z ubytování na zámku dělají luxusní zážitkový program. Můžete si půjčit zámeckou limuzínu a vydat se na projížďku, můžete si zajít do parku na piknik, dopřát si let balónem nebo nordic walking v čistém a zdravém prostředí Vysočiny. Nápadů tu samozřejmě mají mnohem více.

6. Přeneste se v čase

Původní stavba dnešního zámeckého hotelu vznikla už ve 13. století, takže tu historie dýchá doslova z každého koutu. Přesto všechno promyšlená rekonstrukce dokázala do oněch autentických prostor vnést neuvěřitelný luxus a doslova královské pohodlí. 

Publikováno: 28. 03. 2023

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Tereza Fialová