Užijte si výlety na elektrokole

Elektrokola se těší čím dál větší oblibě a není těžké pochopit, proč. Zajímají vás důvody, proč byste si elektrokolo měli pořídit taky? Pojďme se na ně podívat.

Ušetří vám námahu

Díky elektrokolu můžete dojet dál a také mnohem rychleji. Neubudete tolik unavení.

Budete fit

Nejrůznější omezení, homeofficy a karantény nás nutili být doma, Díky elektrokolu snadněji shodíte kilogramy navíc. Věděli jste, že průměrný dospělý v době kororonavirové pandemie přibral sedm kilogramů?

Pohyb na čerstvém vzduchu

Jízda na kole je skvělá pro udržení naší kondice. Kolo v sobě spojuje kardio cvičení, pobyt na čerstvém vzduchu a ještě si nachytáte na sluníčku tolik potřebný vitamín D.

Vykompenzuje vaše nedostatky

Jste po nějaké operaci, trpíte onemocněním pohybového aparátu? Elektrokolo vám umožní vyjížďky na kole, na které byste na běžném jízdním kole mohli zapomenout.

Jsou skvělá na dojíždění

Nebaví vás ráno trávit hodinu v dopravní zácpě? Elektrokolo vám usnadní dojíždění. Nejen, že se vyhnete nekonečným kolonám, ale ani nebudete zpocení, jako kdybyste jeli do práce na normálním kole. Ušetříte i za parkování. A to se vyplatí, že? Navíc nemusíte mít ani řidičák!

Jsou bezpečnější než běžná kola

Většina nehod na kole na silnici se odehrává na křižovatkách, kde jsou semafory nebo kruhové objezdy. Důvodem je často skutečnost, že zastavenému cyklistovi trvá několik životně důležitých sekund, než zrychlí. Díky tomu malému motorku, který vám pomůže zrychlit, se dostanete rychleji z nebezpečné situace.

Jsou skvělá do kopců

Horská elektrokola si při překonávání stoupání do prudkého kopce budete pochvalovat. Budete se moci vydat i na vyjížďku do hor, přestože nemáte extrémně dobrou fyzickou kondici. Prozkoumáte tak více lokalit a díky dojezdu si budete moci dopřát i delší výlet, než kdybyste se vydali na výpravu a spoléhali pouze na své vlastní tělo. Užijete si tak více zábavy s menší zábavou.

Publikováno: 13. 10. 2021

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Tereza Fialová