Kvalitní trekové boty se vyplatí

Boty provází člověka po celý život. Kromě okamžiku narození a chvíle smrti, kdy jdeme na svět i ze světa s holýma nohama, jsou boty pro člověka nenahraditelné. Je naprosto normální chodit obutý a čím kvalitnější obuv, tím i lepší prožitek ze šlapání. Zdravá, pohodlná chůze je důležitá pro vaše nohy i páteř. Chodidla, jako opěrný systém vaší pohybové soustavy, si zaslouží tu nejlepší péči. Od prvního roku, kdy jste se na nohy poprvé postavili, je budete používat ještě desítky let. Věnovat nohám to nejlepší, se proto vyplatí a ony se vám odvděčí.

Nohy jako v peří

Mít nohy jako v peří, znamená nosit kvalitní boty. Jedněmi z nich jsou trekové boty, které vás nenechají ve štychu v žádném terénu, ani počasí. Outdoorová obuv je zárukou, že vaše nohy nebudou v mokře, chladu a nepohodlí. Obuv BOSP je toho důkazem. Treková obuv je stvořená pro pohybové aktivity do náročného terénu. Boty by měly bát vybaveny technologiemi Gore-Tex® a VIBRAM. Důraz se klade na kvalitní úseň, vyměnitelnou, anatomickou, antibakteriální stélku i dvouzónové šněrování.

Jak vybírat boty?

Výběr bot by se tak neměl odrážet pouze od líbivosti designu, ale zejména podle materiálu a stylu zpracování. Dobré boty musí udržet nohy napevno a musí mít schopnost tlumit nárazy a dodávat člověku na jistotě při chůzi po nerovnostech. Důležitá je i volba velikosti. I trekových bot by se mělo myslet na to, že noha při velké námaze trochu oteče a zvětší se. Ideálním stavem při výběru bot je možnost si je vyzkoušet. V obchodě je to jednoduché, v e-shopech je možné zboží bez udání důvodu i kvůli výměně velikosti do 14 dnů vrátit. Pamatujte, že nové boty se musí „rozšlápnout“ a mohou ze začátku trochu dřít. Není proto dobré brát nepoužité boty na nové cesty.

Známka kvality

Kvalita obuvi je to nejzásadnější, co by vás mělo při pořízení nových bot zajímat. Odvíjí se od použitých technologií. Ty jsou výsledkem dlouholetého vývoje a testování. Dobré trekové boty vyznačuje bezpečnostní tužinka, odolnost vůči propíchnutí, odolnosti proti proříznutí motorovou pilou, zvýšenou tuhostí obuvi a ochrannou obsázkou. To znamená, že je obuv je vybavena obsázka po celém obvodu obuvi. Je to přídavná vrstva, která chrání před poškrábáním od větví, kamenů nebo ledu při pohybu v náročném terénu.

Publikováno: 12. 03. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Tereza Fialová