Oblečení ze "sekáče" je trendy. Milují ho i celebrity!

Léto je v plném proudu a pokud jste se ještě nepustila do nákupu sezónní garderóby, měla byste to rychle napravit. Co takhle vzdušné koktejlové šaty, ve kterých zazáříte na každé párty? Určitě se vám bude hodit i nějaký ten topík a v neposlední řadě také stylové doplňky, které umocní váš letní look. Jenomže kde na nové hadříky vzít, když se vaše peněženka nenachází v nejlepším rozpoložení? Máme pro vás perfektní tip! Vysvětlíme vám, jak nakupovat oblečení levně a to nejen v létě, ale po celý rok!

Pořiďte si oblečení, které má svůj příběh

Líbilo by se vám nakupovat tak, jak to dělá řada celebrit - například Macklemore, Eva Mendes, Julia Roberts či Sarah Jessica Parket a mnoho dalších? Tím ovšem nemáme na mysli řádění v luxusních buticích a vyždímání úvěrového rámce platinové kreditní karty. Možná vás to překvapí, ale v kurzu je nakupování oblečení z druhé ruky. A proč známé osobnosti, jejichž konta překypují penězi, utrácí oblečení v second handech a bazarech? Důvod je prostý, bazar oblečení má vlastní příběh. A nejen to, mnohé kousky jednoduše vypadají senzačně navzdory zanedbatelné cenovce. Tak proč se přeplácet?   

Nechceme vás nabádat k tomu, abyste svůj šatník vyměnila za modely, na kterých jde na první pohled vidět, že nejsou nové. V bazarech najdete neskutečně mnoho opravdu zajímavých kousků v perfektním stavu. Narazíte na značkové oblečení, po kterém už dávno toužíte, šaty z vyprodané kolekce, o které jste v době, kdy byla aktuální, neměla ani tušení... Nakupování bazarového oblečení je velmi zábavné a dost možná mu propadnete natolik, že si budete muset pořídit novou šatní skříň. A oblečení, o které už nemáte zájem, pustíte opět do oběhu a třeba si přivyděláte nějakou tu korunu.

4 hlavní důvody, proč je oblečení z druhé ruky správná volba

1. Oblečení z druhé ruky je skvělý způsob, jak ušetřit peníze a pomoci životnímu prostředí. Nákup oblečení z druhé ruky nejenže zabrání tomu, aby se oblečení dostalo na skládky, ale také pomáhá snižovat poptávku po novém oblečení, což pomáhá snižovat zátěž životního prostředí způsobenou výrobou nového oblečení.

2. Kromě toho, že je oblečení z druhé ruky udržitelnější než nákup nového oblečení, je mnohem cenově dostupnější. Nakupování oblečení z druhé ruky vám umožní pořídit si vysoce kvalitní kousky za zlomek ceny. Často můžete najít značkové kousky za zlomek ceny, což je skvělý způsob, jak obohatit svůj šatník o značkové kousky, aniž byste přišli o peníze.

3. Oblečení z druhé ruky je také skvělé pro nalezení jedinečných kousků, které nikde jinde nenajdete. Nakupování v obchodech s použitým zbožím nebo online vám může ukázat širokou škálu stylů a trendů. Navíc nehrozí, že narazíte na někoho, kdo má na sobě stejné oblečení jako vy!

4. V neposlední řadě je nákup oblečení z druhé ruky skvělým způsobem, jak podpořit místní komunitu. Nakupování v obchodech s úsporným oblečením nebo vintage obchodech podporuje místní podniky a může pomoci vytvořit pracovní místa ve vaší komunitě.

Celkově je nákup oblečení z druhé ruky snadným způsobem, jak ušetřit peníze, pomoci životnímu prostředí a podpořit místní komunitu. Takže až budete příště shánět oblečení, zvažte nákup z druhé ruky - nebudete litovat!

Publikováno: 14. 08. 2018 / Aktualizováno: 18. 02. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Tereza Fialová