Nábytek do dětského pokoje? Děti si zaslouží to nejlepší!

Zařizování dětského pokoje je radostná událost. Před příchodem miminka do rodiny, je potřeba vše dobře připravit. Pro miminko budeme v první řadě potřebovat postýlku. Dětská postýlka musí být nejen krásná, ale hlavně bezpečná, ze zdravotně nezávadných materiálů. Velmi důležitou součástí je zdravotní matrace. Ta musí být kvalitní. Velkou výhodou je, když má postýlka nastavitelnou výšku roštu. To ocení především maminka miminka. Pokud je miminko malé, nastavíme výšku roštu do horní části, tím docílíme toho, že při vyndávání miminka z postýlky se nemusíme tolik ohýbat. Když vezmeme, že to děláme mnohokrát za den, ušetříme si tím záda. Také je dobré si pořídit přebalovací pult. Ten nám bude velkým pomocníkem při přebalování miminka. Vyrábějí se přebalovací pulty, které po sundání části na přebalování slouží jako komoda, takže má další využití.

Dětský pokoj

Dětského nábytku je na trhu velký výběr. Je kvalitní, barevný, a dětem se líbí. Moderní je stavebnicový nábytek, který se dá různě kombinovat. Samozřejmě základem dětského pokoje je postel, stůl, kde si dítě maluje a později píše úkoly. Dnešní dětské stoly mají nastavitelnou výšku pracovní desky, takže se dá říct, že s dítětem rostou. Je to obrovská výhoda, protože nemusí tak často kupovat nový stůl. Ke stolu musíme samozřejmě zakoupit i židli. U té bychom také měli počítat s tím, že dítě poroste, a tak je potřeba, aby se dala nastavit výška sedu, i opěrky zad. Pokud má židle i područky, tam je také možnost nastavení.

Vybavení pokojíčku pro děti

V dětském pokoji nesmí chybět ani skříň, komoda a všelijaké poličky na hračky, nebo knihy. Nábytek pro děti se vyrábí v krásných pastelových barvách. Jsou to barvy, které jsou líbivé, a takto zařízený pokojíček se všem dětem líbí. Nábytek je vyroben ze zdravotně nevadných materiálů a pevných materiálů, aby dobře odolal hrám dětí. Pořídit dětský nábytek můžeme v obchodech, ale i v e-shopech. Dnes už je běžné, že zakoupený nábytek nám dopraví až domů, vynesou po schodech, a ještě když potřebujeme, tak nám i smontují na místě, a nám tak odpadne spousta starostí.

Publikováno: 14. 09. 2021 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Tereza Fialová