Ochrana před koronavirem: Jak se chránit před covid-19?

S koronavirem se potýkáme již déle než rok a s pravidly, které jsou alfou a omegou prevence šíření, si v podstatě tykáme. I tak se ale najde spousta lidí, jež mají ohledně ochrany před COVID-19 nejasnosti. Jestli stále netušíte, jak se proti koronaviru chránit efektivně, přečtěte si tento článek.

Vyhýbejte se kontaktu s nemocnými lidmi

Pokud víte, že lidé ve vašem okolí byli na koronavirus testování a výsledek byl pozitivní, vyhýbejte se bezprostřednímu kontaktu. To samé platí o lidech, kteří vykazují známky nemoci. Doporučená minimální vzdálenost je 1,6 m.

Nezapomínejte na roušky

Nošením roušky se stříbrem chráníte především své okolí, ale zároveň významně přispíváte k vlastní prevenci. Podle mnoha studií rouška snižuje riziko nákazy až pětinásobně. Dobrou volbou jsou luxusní roušky s aktivním stříbrem – materiál přispívá k eliminaci mikroorganismů. Dětské roušky, ale také ochranné respirátory pro ženy i muže seženete například na Rouskoshop.cz.

Posilujte svou obranyschopnost

Zdravý organismus si s virem sars cov 2 poradí poměrně bez problémů. Snažte se proto dodržovat základní pravidla zdravé životosprávy. Naprosto nezbytný je přísun vitamínů, důležitých stopových prvků a dalších potřebných látek. Zároveň do svého každodenního programu zařaďte dostatek pohybu a vyhýbejte se zbytečnému stresu.

Pozor na neumyté ruce

Jakmile se vrátíte domů např. z obchodu nebo úřadu či jiného místa s větší koncentrací lidí, nezapomeňte si umýt ruce. Neumytýma rukama si nikdy nesahejte na oči, nos a ústa. Ruce si myjte minimálně 20 vteřin.

Dezinfikujte kritická místa

Největší koncentrace virů je na površích věcí, na které často saháme – například na telefonu, klávesnici počítače apod.

Nezapomeňte, že dodržováním výše uvedených opatření nechráníte pouze sebe, ale především osoby, které patří do nejohroženější skupiny.

Publikováno: 12. 03. 2021 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Tereza Fialová