Pozitivnější a sebevědomější toto léto

Muž a žena na louce

Po zimě, která se zdála být nekonečná, je tu konečně léto. Všichni jsme už příliš dlouho trčeli doma a jsme si jisti, že jste si v kalendáři poznamenali několik termínů dovolených, zvláštních událostí (je přece svatební sezóna) a setkání s nejbližšími přáteli a rodinou za účelem tolik potřebné zábavy a odpočinku. Léto však může být obtížné pro lidi, kteří si těžko zvyšují sebevědomí nebo se cítí snadno přetíženi.

Sebedůvěry lze dosáhnout jen obtížně. V některých dnech se můžete cítit nepřemožitelní a připravení čelit čemukoli, zatímco jindy máte pocit, že byste nejraději zůstali v posteli a schovali se před světem. Je naprosto pochopitelné, že si potřebujete udělat čas pro sebe, ale není důvod, proč nežít život, jaký chcete. Zde je několik kroků, které vám v létě pomohou zvýšit sebevědomí a vykročit do světa s nadšením. Začněme

Začněte v malém, pokud potřebujete

Mnozí z nás si vzpomenou na obtíže při opětovném vstupu do světa po měsících strávených uvnitř. Nyní, když jsou opět otevřeny kavárny, bary, stadiony a zábavní parky, si možná myslíte, že není důvod k obavám. Přesto není vždy jednoduché přesvědčit naši mysl, že je vše v pořádku. Pokud se vám nedaří sebrat odvahu jít ven s přáteli, začněte v malém.

Nebojte se požádat lidi, aby změnili své plány. Možná byste se divili, kolik lidí má stejné pocity jako vy. Například navrhněte, abyste si místo bujaré noci zašli na kávu uprostřed dopoledne.

Přestaňte věci odkládat

Pokud se cítíme přetížení nebo máme nízké sebevědomí, může se zdát, že nemáme čas se o sebe starat. Pokud jsou věci, které jste chtěli udělat, ale ještě jste neměli příležitost, je čas si je zapsat. Zjistíte, že tento seznam není tak náročný, jak jste si původně mysleli.

Mnozí z nás mají tendenci odkládat řádnou péči o zuby. Pokud již dlouho uvažujete o narovnání zubů, ale obáváte se návštěvy zubaře nebo nákladů na zákrok, nemusí to být tak složité. Je také důležité si uvědomit, že pro rovnátka neexistuje žádná věková hranice. Neviditelná rovnátka jsou jednou z nejjednodušších a cenově nejvýhodnějších možností. Tato rovnátka jsou vytvořena z odlitku vašich zubů, a jak název napovídá, jsou čirá. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak neviditelná rovnátka fungují a proč by pro vás mohla být ideální volbou, navštivte stránku ALIGNERCO. Nabízejí bezplatné posouzení a mají mnoho pozitivních hodnocení zákazníků pro svou službu, která vám umožní narovnat zuby během spánku.

Podívejte se na svůj jídelníček

Když jsme úzkostní nebo máme obavy, mnozí z nás se rozhodují pro nezdravý způsob stravování. Jíme hodně cukru, pijeme hodně kávy a pijeme více alkoholických nápojů, než bychom měli. Ačkoli jsou tyto věci s mírou přijatelné, při nadměrné konzumaci mohou mít nepříznivé účinky. Nejenže škodí vašemu fyzickému zdraví, ale mohou mít vliv i na vaši emocionální pohodu. Víme například, že nadměrná konzumace cukru může vést k přibývání na váze a zubním problémům, ale je důležité si uvědomit, že po jeho konzumaci dochází k poklesu hladiny energie.

Příliš velká konzumace kofeinu může vést k pádu, místo aby dodala energii. Kromě toho může konzumace nápojů s kofeinem zvyšovat krevní tlak a narušovat spánek, což nevěstí nic dobrého pro ranní pocit jistoty. Alkohol se často používá k dodání odvahy při věcech, které člověka znepokojují; může však být zdraví škodlivý a narušovat spánek, protože alkohol je depresivní látka. Ačkoli může poskytnout krátkodobou vzpruhu, výzkum ukázal, že nadměrná konzumace alkoholu může zvýšit náchylnost k pocitu úzkosti.

Mluvte se svými přáteli a rodinou o tom, jak se cítíte.

Největším problémem nízkého sebevědomí je pocit izolace. Je snadné uzavřít se před lidmi kolem nás, pokud máme pocit, že nejsme na dobrém místě. Nejlepším způsobem, jak se uzdravit, je mít podporu rodiny a přátel. Představte si, jak byste reagovali, kdyby vám někdo blízký řekl, že má problém se sebevědomím. Lidé se o vás starají a chtějí vám pomoci, abyste se cítili zase jako vy. Pokud nemůžete mluvit s nikým blízkým, zvažte rozhovor s odborníkem.

Zavedení rutiny

Dostatečně brzké vstávání, abyste se mohli osprchovat, pořádně nasnídat a třeba si jít zaběhat před začátkem práce, může mít značný vliv na to, jak se budete na začátku dne cítit. Být v dobré kondici sice není definitivní odpovědí na to, jak se cítit sebevědoměji, ale cvičení vede k uvolňování endorfinů, které vám zlepší náladu. Kromě toho je důležité si uvědomit, že sluneční světlo má zásadní vliv na naši psychickou pohodu, a proto bychom se všichni měli snažit během letošního léta co nejvíce chodit ven a užívat si čerstvého vzduchu.

Vlastníte své úspěchy

Nakonec, jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se cítit sebejistěji, je zamyslet se nad svými pokroky. Všichni jsme v posledních letech čelili mnoha výzvám a je úžasné si uvědomit, co všechno jsme dokázali překonat. Zvažte profesní úspěchy, kterých jste dosáhli, i pevné vztahy, které jste si vybudovali, a buďte k sobě upřímní, jak dobře jste si vedli, i když se právě necítíte příliš sebevědomě.

Publikováno: 09. 03. 2023

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Tereza Fialová