Nedostatek sexu? Přečtěte si, co se vám může stát!

Rozchod, práce, pracovní výjezdy atd. To jsou možné příčiny toho, proč přicházíte o pravidelnou dávku sexu. Pokud se tohle \"suché\" období stále prodlužuje, musíte se to projevit na tělesném stavu, i když si to nechcete připustit. Vybrali jsme pro Vás 7 věcí, díky kterým poznáte, že je něco špatně.

1 Cítíte zvýšený neklid

Sex pomáhá \"upustit páru\". Vědci ze Skotska zjistili, že lidé s nedostatkem sexuální aktivity mají problém řešit mezilidské konflikt a nevěří si při veřejných proslovech, na rozdíl od jedinců, kteří vykazují aktivitu alespoň jednou za 2 týdny.

2 U mužů se může dostavit rakovina varlat

Urologická asociace v Americe zjistila, že pravidelná sexuální aktivita snižuje riziko onemocnění varlat až o 20%. Jak je to možné? Nemusí jít ani o styk s ženou, ale při jakékoliv ejakulaci se dostávají škodlivé látky z varlat ven.

3) Náchylnost k chřipce je větší

Může za to tzv. Imunoglogin A. Tato látka stojí v první řadě při obraně proti virům a onemocněním. Dalším výzkumem bylo zjištěno, že při pravidelném sexu se tato látka tvoří až o 30% více.

4) Stoupá riziko dysfunkce erekce

Jednoduché pravidlo zní: \"Co máš, tak používej, jinak to ztratíš\". Jelikož je penis v zásadě sval, tak pro něj platí to stejné, jako pro biceps. Jakmile se necvičí a nenamáhá, ochabne. To dá rozum...

5) Cítíte se na dně, ale ne kvůli nedostatku sexu

U žen vlastně ani tak nejde o radost z pohlavního sexu. Pokud se vyřadí ze hry kondom, ženy dostávají něco \"extra\". Semeno obsahuje důležité látky jako jsou melatonin, serotonin a oxytocin. Ty můžou tělu chybět při těžkých situacích. Možná by bylo lepší nedělat ze sexu a sexuality takové tabu. Nemusí se jednak o neslušné věci, když se do práce dají odborníci na lidské tělo. A speciální rada navíc? Zavřete tento článek a běžte dát tělu, co potřebuje :-)

Publikováno: 14. 08. 2018

Kategorie: Nezařazené

Autor: Tereza Fialová