Srí Lanka: Chcete si užít dovolenou v ráji?

Ráj na zemi si každý představuje trochu jinak. Někdo si potrpí na zasněžené pláně, jiný dá přednost sněhobílé pláži. A jsou i tací, pro které je vrcholem blaha návštěva hospůdky. Ale přestože je definice ideálního místa na zemi velmi individuální, existují lokality, které nadchnout každého. Patří mezi ně i Srí Lanka, nevelký ostrov v Indickém oceánu, který na první pohled skutečně budí dojem ráje. Nabízí unikátní kombinaci panenské přírody, starobylých památek a kultury, která vás doslova pohltí. Patří mezi nejkrásnější ostrovy na světě a dlouhodobě se těší přízni turistů, kteří touží po exotické dovolené bez rizika. Srí Lanka se těší pověsti pozemského ráje od nepaměti a již legendární cestovatel Marco Polo ji označil ze jedno z nekrásnějších míst, které kdy navštívil. V současné době je v hledáčku obrovského množství turistů, kteří jezdí za zdejšími krásami z celého světa. V rytmu relaxace i aktivit Dovolená na Srí Lance se může nést v duchu lenošení na nekonečných plážích nebo průzkumu ostrova. Chcete-li během pobytu nasát alespoň část unikátní atmosféry, věnujte půl dovolené průzkumu vnitrozemí a poté se ubytujte v některém z mnoha hotelů v blízkosti pobřeží.

Anaradhapura - starobylé město, které musíte navštívit

Nenechte si ujít procházku v královském městě Anaradhapura, které bylo založeno již v roce 380 př. n. l. A přestože se z této doby zachovaly jen ruiny někdejších skvostných paláců a chrámů, stále vypovídají o tom, jakému věhlasu se město kdysi těšilo. Mezi nejzajímavější místa patří kamenný buddhistický monument Thuparama, ve kterém se prý ukrývá Buddhova pravá klíční kost a obrovská stavba Jetavanarama, která byla ve své době vyšší než nejvyšší stavby světa – pyramidy. Prohlídku můžete zakončit výhledem u oranžové skály Sygiriya, tedy za předpokladu, že zdoláte téměř pět set schodů vytesaných do skalního masivu.

Sloni a čajové plantáže

Mezi symboly Srí Lanky patří sloni, kterých zde žije několik tisíc. Mezi „povinné“ zastávky proto zahrňte také sloní sirotčinec ve vesnici Pinnevala, kde spatří nejpočetnější člověkem držené stádo na světě. A nezapomeňte ani na horskou oblast v samotném srdci ostrova. V blízkosti městečka Nuwara Eliya se nachází proslulé čajové plantáže a nejvyšší vrchol ostrova – Mt. Pidurutalagala (1 524 m.). Nezapomeňte si však obléct něco teplejšího, zdejší klima je velmi chladné.

Jak se dostat na Srí Lanku?

Na Srí Lanku se můžete vydat jako opravdoví dobrodruzi, nebo se o nic nestarat a nechat vyřízení víza, rezervaci hotelu a zajištění výletů na některé ze specializovaných cestovek. Jak se rozhodnete, je na vás.

Publikováno: 14. 08. 2018

Kategorie: Nezařazené

Autor: Tereza Fialová