Nekonečný příběh na šest? PLENKY!

Stejně, jako maminky s nostalgií vzpomínají na únavné kojení, po letech si vzpomenou, jak jim chybí i nekonečné otravné přebalování. Tahání obřích balení plenek vám jednou bude chybět také. Maminky v dřívějších dobách měly těžký život, měly na starosti hospodářství, museli vařit na kamnech, denně věnovaly spoustu úsilí, praní, bělení, vyvařování a žehlení plenek, v dnešní době existují moderní látkové plenky, které se dají vyprat v pračce, anebo můžete používat jednorázové plenky. Navíc si je můžete objednat po internetu a nechat si je doručit až domů, nemusíte tak mít doma přílišné zásoby. V mnoha ohledech je doba jednodušší.

Jak si vybrat kvalitní plenky?

Složitější může být rozhodnout se, jaké plenky začít pro vašeho drobečka používat. Látkové? Bio plenky? Ekologicky odbouratelné plenky? Jednorázové? Všechny plenky na trhu mají své výhody i nevýhody a je jen zcela na vás, jaké si vyberete. Nemusíte se bát, že na vás vaše ekologičtěji smýšlející kamarádky budou koukat skrze prsty, jen proto, že „nelátkujete“ jako ony. Vyberte si variantu, která bude vyhovovat vám, vašemu životnímu stylu a vašemu děťátku. Pokud máte dostatek volného času a první dítě, klidně zvolte plenky látkové. Jste-li pořád v poklusu a na cestách, pohodlnější variantou budou plenky jednorázové. Vždy je důležité spokojené miminko i maminka. Látkové plenky jsou sice ekologické, ale neustálé praní, sušení, žehlení také není bez dopadů na životní prostředí. Jednorázové plenky drží pokožku vašeho miminka více v suchu (pakliže dostatečně často přebalujete), a tak vám pomohou zabránit opruzeninám.

Plenky nejsou žádná věda

Přebalit miminko chce nějakou tu praxi, není to ale nic složitého, stačí vám přebalovací komoda, vlhčené ubrousky, plenka a trpělivost. Určitě také pořiďte kvalitní dětskou kosmetiku, která nebude vaše miminko zatěžovat zbytečnými chemikáliemi. Během přebalování na své miminko mluvte, můžete mu zpívat, namasírovat nožičky a snažit se ho rozesmát. Udělejte si z přebalování svůj rituál a uvidíte, že se na přebalování budete oba těšit.

Publikováno: 14. 10. 2021

Kategorie: Děti | Nezařazené

Autor: Tereza Fialová